Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Kraków

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Kraków

W ośrodku leczenia uzależnień w Krakowie decydując się na leczenie alkoholizmu znajdziesz najlepszą jakość leczenia i najbardziej komfortowe warunki zakwaterowania. Jakość terapii uzależnień idzie w parze z warunkami lokalowymi panującymi w placówce. Leczenie uzależnienia od alkoholu czy też odwyk narkotykowy jest możliwy tylko pod jednym warunkiem – że będzie on przeprowadzony profesjonalnie i z największym zaangażowaniem przez specjalistów w terapii uzależnień. Wierzymy, że nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień, który reprezentujemy, uosabia te cechy i bierzemy za to pełną odpowiedzialność.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – pomagamy w powrocie do trzeźwości

Na całościową terapię alkoholową w naszej placówce składa się:

 • leczenie alkoholizmu (odwyk alkoholowy) w grupie terapeutycznej. Grupa ta jest ograniczona do niewielkiej liczby osób. Gwarantuje to uzyskanie najlepszych warunków leczenia. Będziesz otoczony ludźmi z podobnymi objawami, którzy również starają się zrozumieć przyczyny swojej choroby jaką jest alkoholizm,
 • terapia uzależnień może być także indywidualna (do każdego naszego pacjenta podchodzimy indywidualnie, wiedząc, że każdy uzależniony ma inną historie choroby). Odwyk alkoholowy grupowy jest dobrym uzupełnieniem spotkań indywidualnych,
 • oferujemy różne rodzaje psychoterapii behawioralnej, a także odwyk narkotykowy i rozmaite zajęcia wspomagające terapię podstawową: hortiterapię, arteterapię i inne bazujące także na aktywności fizycznej lub też terapię poprzez pracę,
 • w naszym ośrodku pacjenci są objęci kompleksową opieką psychologiczną i psychiatryczną,
 • organizujemy również spotkania i warsztaty warsztatowe dla rodzin pacjentów oraz ich znajomych.
 • Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień gwarantuje komfortowe warunki zakwaterowania, poczucie bezpieczeństwa i anonimowość.

Terapia uzależnień – postaw na satysfakcjonujące życie bez nałogu

Terapia uzależnień w naszym Ośrodku trwa kilka tygodni. W tym czasie możesz uczestniczyć w terapeutycznych zajęciach edukacyjnych, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć mechanizmy Twojej choroby. Brak motywacji, ambiwalentne nastawienie do abstynencji i życia w trzeźwości to najczęściej spotykane bariery w leczeniu alkoholizmu. Te dwa czynniki są dla nas szczególnie istotne podczas terapii. Zwiększy to Twoje szanse na dokonanie rzeczywistych i przede wszystkim trwałych zmian w Twoim życiu. Musisz jednak pamiętać, że nawet po zakończeniu leczenia w zamkniętej placówce - decyzja dotycząca całkowitej abstynencji w dużej mierze zależy od Ciebie.

Leczenie alkoholizmu – jak rozpoznać uzależnienie?

 • osoba uzależniona od alkoholu często odczuwa jego silne pragnienie – określane jako: głód alkoholowy,
 • podczas objawów kaca (zatrucia pokarmowego na drugi dzień) alkoholik nie przyjmuje innej opcji redukcji nieprzyjemnych objawów kaca jak kontynuacja picia napojów wysokoprocentowych,
 • człowiek, który nałogowo pije alkohol traci kontrolę podczas jego spożywania, pije regularnie, dużo i niemalże o każdej porze dnia,
 • odrzucenie swoich zainteresowań, upodobań czy też hobby to kolejny objaw, że mogliśmy wpaść w sidła nałogu. Alkoholik pijąc zapomina o całym otaczającym go świecie, zapomina o bliskich, znajomych, odrzuca codzienne treningi oraz różne inne aktywności na rzecz picia alkoholu,
 • osoba uzależniona pije alkohol nawet pomimo szkód, jakie on wywołuje (mowa tutaj przede wszystkim o złym samopoczuciu, chorobach spowodowanych nadużywaniem alkoholu) lecz również chodzi tutaj o konflikty rodzinne, a także bardzo istotne straty finansowe, społeczne albo zawodowe. Alkoholik nawet jak utraci pracę nie poddaje się i nie stara wytrwać w trzeźwości – pije dalej.

To co jest szczególnie istotne w uzależnieniu, to fakt, że nie trzeba pić codziennie aby nałóg ogarnął nie tylko umysł, ale też cały organizm. Na zespół uzależnienia może też wskazywać regularne (nawet występujące co tydzień) picie, tzw. ciągi alkoholowe.

Terapia uzależnień - udzielamy wsparcia również Twoim najbliższym

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień zajmuje się udzielaniem wsparcia i pomocy wszystkim osobom uzależnionym od alkoholu lub narkotyków. Pierwszy etap leczenia - czyli kompleksowa detoksykacja organizmu od substancji psychoaktywnych odbywa się w oparciu o bogate doświadczenie naszych lekarzy i pielęgniarek, w warunkach ciepła i domowego wsparcia. Po wstępnej diagnozie psychologicznej planowane jest dalsze leczenie alkoholizmu.

Osoby, które na co dzień także ponoszą poważne konsekwencje alkoholizmu, to członkowie rodziny alkoholika lub jego najbliżsi znajomi. Jak bardzo byśmy nie próbowali, bardzo ciężko obok tej sytuacji przejść obojętnie, gdy zależy nam na osobie uzależnionej, a do tego jeszcze czasami nawet poczuwamy się do odpowiedzialności za jej nadużywanie alkoholu.

Nasza placówka udziela także wsparcia rodzinom i wszystkim najbliższym zgłaszającego się do nas pacjenta. Udzielamy rad również jak pacjent opuści Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień, nie pozostawiamy rodzin samych sobie.

Z nami pokonacie Państwo wszelkie trudności związane z terapią uzależnień.

Ośrodek Leczenia Uzależnień dedykowany jest by nieść pomoc i wsparcie wszystkim uzależnionym

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje również leczenie uzależnienia od narkotyków, czyli tzw. odwyk narkotykowy. Zapewniamy detoksykację, terapię długoterminową oraz diagnozę psychologiczną. Nasz zespół terapeutów dba o zapewnienie wysokiej jakości leczenia i wytrwale dąży do osiągnięcia tego celu. Profesjonalny zespół lekarzy, pielęgniarek i terapeutów jest dostępny przez 24 godziny na dobę.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – wspieramy Twój rozwój osobisty

W naszej placówce skutecznie wspieramy rozwój osobisty osoby uzależnionej poprzez zmianę jego indywidualnego stylu życia wypierając uzależnienia. Wszystko to odbywa się przy pomocy terapeutycznej połączonej wspólnym problemem grupy lub też podczas indywidualnej terapii uzależnień. Dostarczamy ogromną ilość wiedzy, która dotyczy uzależnienia. Rozkładamy na czynniki pierwsze psychologiczne mechanizmy uzależnienia oraz nawrotów choroby. Kładziemy szczególny nacisk na zdobycie koniecznej wiedzy nie tylko na temat sposobów radzenia sobie z objawami alkoholizmu, lecz również jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych po wyjściu z zamkniętej placówki i ewentualnym nawrocie uzależnienia. Wspieramy mechanizmy samokontroli osoby uzależnionej. Koncentrujemy się na systematycznej pracy psychologicznej z uzależnionym dotyczącej rozmaitych obszarów funkcjonowania człowieka nadużywającego alkohol, które mogą być mu potrzebne po wyjściu z ośrodka w radzeniu sobie w życiu w całkowitej abstynencji.

Leczenie alkoholizmu – wsparcie po zakończeniu terapii

Jeżeli obawiasz się, że po zakończeniu leczenia alkoholizmu najtrudniejszy będzie powrót do normalności, możesz zachować całkowity spokój. Nie pozostaniesz zostawiony samemu sobie. Po zakończeniu terapii uzależnień (nieważne czy był to odwyk alkoholowy czy odwyk narkotykowy) będziemy z Tobą w stałym kontakcie. Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień przestrzega najwyższych standardów obowiązujących w ośrodkach odwykowych. Oprócz terapii stacjonarnej w placówce, po zakończeniu leczenia pacjenci mają dostęp do wsparcia – w postaci konsultacji z terapeutami, spotkań z doradcami, pomocy w powrocie do życia poza ośrodkiem bez uzależnienia. Potrzebne wsparcie otrzymasz nie tylko Ty, lecz również Twoi najbliżsi - rodzina, znajomi. Natomiast jesteśmy pewni, że po skorzystaniu z naszej oferty terapeutycznej – będziesz świetnie przygotowany do dawnego życia bez nałogów. Odzyskasz radość z życia, z pewnością powrócisz do pełnej aktywności zawodowej i poprawisz swoje kontakty z najbliższymi.

Daj sobie pomóc!