FAQ

1. Na czym polega proces odtrucia?

W skrócie, proces odtruwania alkoholowego umożliwia usunięcie resztek metabolizowania alkoholu oraz powstałych toksyn będących efektem jego działania z organizmu, zapobiegając niebezpiecznym powikłaniom zespołu abstynencyjnego. Za pomocą odtruwania nawadnia się organizm, a także wyrównuje wszelkie niedobory w celu szybkiej poprawy zdrowia, kondycji i samopoczucia.

2. Czy potrzebuję detoksu?

Tak, istnieje taka szansa, szczególnie jeżeli od dłuższego czasu cierpisz z powodu nawracających problemów z nadmierną konsumpcją alkoholu. Typową sytuacją świadczącą o takim ryzyku jest fakt braku umiejętności normalnego funkcjonowania bez alkoholu. Jeżeli dostrzegasz takie objawy, zgłoś się do nas.

3. Nie mogę przestać pić, co mam zrobić?

Nawracające ciągi alkoholowe są poważnym problemem osób uzależnionych, którzy nie są w stanie samodzielnie odstawić alkoholu. Znane są przypadki, kiedy w krwioobiegu danych osób alkohol obecny był całymi miesiącami. W tak skrajnych przypadkach jedynie profesjonalna opieka lekarska ma możliwość pomóc bezpiecznie wyjść z takich ciągów. Tym samym Fachowe odtrucie alkoholowe gwarantuje wytrzeźwienie oraz eliminuje objawy odstawienne.

4. Ile trwa odtrucie alkoholowe?

W zależności od stanu zdrowia danej osoby, jego cech indywidualnych, takich jak wiem, czy stopień uzależnienia. Standardowo, procedura odtrucia może wahać się od 3 do 7 dni, lub może się zarówno skrócić, jak i wydłużyć. Tym samym są to orientacyjne ramy czasowe, a dokładny czas trwania przedstawiany jest po wywiadzie i badaniach lekarskich. Zapraszamy do kontaktu.

5. Nie jestem alkoholikiem, ale przesadziłem z alkoholem, czy powinienem się odtruwać?

Jest taka możliwość, odtrucie alkoholowe jest dobrym sposobem na radzenie sobie z objawami kaca. Należy pamiętać, że każde, nawet najmniejsze i jednorazowe spożycie zaburza homeostazę organizmu.

6. Nie mogę dojść do siebie po kilkudniowej imprezie. Czy odtruwanie alkoholowe mi pomoże?

Tak, w takim przypadku warto skorzystać z odtrucia alkoholowego, aby skutecznie przywrócić siły witalne organizmowi.

7. Czy pod wpływem alkoholu mogę przyjść na odtrucie alkoholowe?

W przeciwieństwie do chirurgicznego zabiegu zaszycia alkoholowego, które również znajduje się w ofercie naszego gabinetu, na procedurę odtrucia alkoholowego można przyjść podczas trwania ciągu alkoholowego, ponieważ nie zaleca się jego samodzielne przerywanie. Zapraszamy więc do kontaktu, bez względu na stan, w jakim się znajdujesz.